Ze stanice ČRo Plus, kterou je teď možné naladit hlavně přes internet, se stane celoplošný kanál. Český rozhlas tak bude mít po Radiožurnálu, Dvojce a Vltavě čtvrtou stanici, která vysílá na velmi krátkých vlnách (VKV).

Umožní to novela zákona o ČRo, kterou schválila vláda a která teď putuje do parlamentu. "Počítám, že začátkem podzimu by o ní měli jednat ve sněmovně. Od konce roku by mohl být zákon platný. A pokud všechno půjde hladce, od 1. února nebo 1. března by mohl Plus vysílat na VKV," řekl serveru IHNED.cz ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Ten zároveň prozradil, že Plus, na kterém se vůbec neobjeví hudba, bude zpočátku vysílat 16 až 18 hodin denně. A v budoucnu dokonce celý den. Teď se moderátoři hlásí živě jen ráno a pak až odpoledne.

Stanice bude vysílat rozšířené zpravodajství, analytickou publicistiku, reportáže, komentáře a možná i dokumenty. "Bude to stanice pro velmi specifické publikum, které přemýšlí a po rozhlasu vyžaduje zasazení do kontextu, analýzu tématu," tvrdí Duhan.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.