Mimořádná červencová schůze sněmovny ještě neskončila, a hnutí Úsvit a KSČM už nechaly svolat další mimořádné setkání. Řešit se na něm měly převážně církevní restituce.

Poslanci chtěli, aby je ministři informovali o tom, jak postupuje vydávání majetku zpět církvím. Po dvou a půl hodinách řečnění se jim ale nepodařilo prosadit program schůze a místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) schůzi ukončila.  

Podle zástupců komunistů i Úsvitu příslušné úřady nepožadují po žadatelích všechny potřebné dokumenty a porušují tak zákon. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa kvůli tomu hrozí, že by církve a náboženské společnosti mohly získat majetek, který před 25. únorem 1948 nevlastnily. 

Například podle předsedy KDU-ČSL a vicepremiéra Pavla Bělobrádka jsou ale taková podezření bezpředmětná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.