Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pošle příští rok do veřejných soutěží zakázky za 37,8 miliardy korun. Téměř devět miliard půjde na pokračování stavby dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic. Na dva úseky silnice R35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy chce ŘSD dát 6,5 miliardy a úsek Časy – Ostrov se má postavit za pět miliard korun. Uvedl to generální ředitel ŘSD Jan Kubiš.

Kromě úseku mezi Hradcem a Smiřicemi spustí ŘSD napřesrok soutěž na další z úseků na hradecké dálnici mezi Smiřicemi a Jaroměří. Na obou chystaných stavbách však úřad musí vykoupit poslední chybějící pozemky. Na prvním má vykoupeno 92 procent pozemků a na druhém zhruba 86 procent, dodal Kubiš.

Do konce roku 2015 by se do soutěží měly dostat také úseky rychlostní silnice R35. Jako svou prioritu v soutěžích v příštím roce ŘSD vidí rychlostní obchvat Frýdku-Místku a silnici R48 v úseku Rybí – Rychaltice.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.