Nepřipravené projekty, subjektivní hodnocení, slabá kontrola programů - podle nové zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu byly projekty na podporu cestovního ruchu v posledních šesti letech neefektivní a neplnily zadaný cíl.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřoval poskytování, čerpání a využití dotací na rozvoj cestovního ruchu mezi lety 2007 až 2013. Zaměřil se na Národní program podpory cestovního ruchu, Integrovaný operační program a regionální operační programy spravované z Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové a Olomouce. Na výtky NKÚ zareagovalo ministerstvo pro místní rozvoj hned v pondělí dopoledne v tiskové zprávě.

Ve zmíněných šesti letech vydalo ministerstvo na podporu cestovního ruchu nejméně 49 miliard korun. Cestovní ruch přitom v Česku po celou tuto dobu stagnoval, nebo dokonce klesal, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad. Klesá například i počet zaměstnanců v cestovním ruchu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.