Ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan je ve funkci přesně tři roky a tři mu ještě zbývají. Teď podle něj ČRo začne vylepšovat marketing, rozhlas prý vůbec neumí propagovat své projekty.

Duhana také čeká řada jednání s ministerstvem financí. Bude chtít vrátit až miliardu korun za to, že rozhlasu se do výpočtu koeficientu daně na vstupu zahrnují i koncesionářské poplatky, které jsou přitom od DPH osvobozeny.

Rozhlas pod vedením Duhana zároveň obešle neplatiče s výzvou, aby začali poplatky hradit. "Vždy říkám, že teď Český rozhlas možná neposloucháte, ale nikdy nevíte, kdy vás ho okolnosti poslouchat přinutí. A teď mám na mysli třeba živelné pohromy, povodně, zemětřesení," říká Peter Duhan v rozhovoru pro IHNED.cz.

Soud v červnu rozhodl, že Českému rozhlasu se má vrátit zhruba 150 milionů, které jste odvedli v roce 2006 na DPH. Nicméně finanční úřad může podat kasační stížnost. Takže vrácení peněz ještě není definitivní?

Může ji podat, ale pokud mám správné informace z našeho právního oddělení, tak kasační stížnost nemá odkladný účinek. Myslím, že teď nás čeká jednání na úrovni ministerstva financí, abychom tento problém vyřešili, protože jde o nemalou částku.

Když nemá odkladný účinek, tak je už jasné, že peníze dostanete?

Dokud je nemáme na účtu, nic není definitivní. Ale předpokládám, že to tak dopadne. A pak budeme automaticky nárokovat všechny zbylé roky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.