Společně s rekodifikací soukromého práva došlo ke změně mnoha pojmů a definic, na které jsme byli donedávna zvyklí. Pro obchodní korporace (obchodní společnosti a družstva), které vznikly před 1. lednem 2014, znamenala účinnost zákona o obchodních korporacích mimo jiné povinnost přizpůsobit své zakladatelské dokumenty do 30. června 2014 tak, aby nebyly v rozporu s donucujícími ustanoveními tohoto zákona. Takové obchodní korporace podléhají od 1. ledna 2014 režimu jak zrušeného obchodního zákoníku, tak i zákona  o obchodních korporacích. Práva a povinnosti společníků se řídí obchodním zákoníkem  a v ostatním se řídí obchodní korporace zákonem o obchodních korporacích. V praxi to znamená dvojkolejnost a povinnost obchodních korporací zkoumat, zda konkrétní problematiku upravuje starý nebo nový právní předpis.  

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.