Ministerstvo dopravy si nechalo od roku 1993 vypracovat už pět studií, které se věnují eventuální stavbě vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Serveru IHNED.cz to řekl mluvčí resortu dopravy Martin Novák.

"Dohromady za ně ministerstvo zaplatilo 793 890 korun," dodal Novák.

A proveditelnost stavby, které se říká Zemanův kanál, protože za ni silně lobbuje prezident, má teď posoudit další studie. Ta má být ale mnohem dražší než všech pět předchozích. Za minulého ministra dopravy Zdeňka Žáka se mluvilo dokonce o částce 25 milionů.

Server IHNED.cz se snažil zjistit, proč má nová studie stát desítky milionů, zatímco pět předchozích vyšlo na 800 tisíc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.