Už před více než šesti lety se poslanci v jedné věci zařadili po bok běžných zaměstnanců. V rámci někdejších úsporných opatření si uzákonili, že se budou v případě nemoci řídit podobnými pravidly jako ostatní. Tedy že budou také odevzdávat neschopenky a budou také první tři dny bez náhrady jako běžní lidé.

Jenže poslanci toto pravidlo vůbec nedodržují. Mnohdy o něm ani nevědí, a především, vedení sněmovny ani její kancelář to vůbec nezajímá. Poslanci tak i v případě nemoci nepřijdou oproti běžným zaměstnancům o část svého příjmu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.