Předmětem smlouvy o nájmu prostoru sloužícího podnikání je nájem jakékoliv vystavěné nebo jinak vybudované součásti nemovitosti, která je určená k užívání a alespoň převážně slouží k podnikatelské činnosti nájemce. Účel nájmu nemusí být v nájemní smlouvě výslovně uveden, stačí odkaz na charakter předmětu nájmu. Ten se však neposuzuje podle stavebního určení pronajatých prostor, ale výlučně podle způsobu jejich faktického užívání.

S trochou nadsázky tak lze říci, že bytovou jednotku je možné podle občanského zákoníku pronajímat i k výslovně nebytovým (podnikatelským) účelům, ačkoliv by takové užívání mohlo být v rozporu s veřejnoprávní legislativou (vč. rizika případné penalizace). V této souvislosti připomínáme, že pronájem prostoru nejen za účelem podnikání, ale zároveň i za účelem požívání (např. truhlářská dílna s vybavením pro provozování truhlářské činnosti) spadá pod režim pachtu, který není předmětem tohoto článku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.