Evropské sankce vůči Rusku nás neohrozí, spíš se obáváme ruské odpovědi na ně, říkají některé české firmy. EU a USA tento týden zpřísňují sankce vůči Rusku za jeho roli v konfliktu na Ukrajině. Mnoho firem neví, zda se dotknou i jejich byznysu.

Již ve středu Evropa rozšířila okruh lidí a společností, kteří mají zákaz vstupu do Evropské unie, a zároveň uvalila embargo na obchodní transakce ve čtyřech odvětvích - zbraně, vyspělé technologie, energetika (hlavně těžba ropy a plynu) a kapitálový trh.

V návaznosti na to začal panovat zmatek v Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP). Ta nerozumí definici takzvaného "dvojího užití", tedy zákazu obchodování s technologiemi, které mohou být využity i pro vojenské účely. EGAP přitom pojistila úvěry firem, jejichž technologie se sice používají v civilním sektoru, jsou však napojené na ruský vojenský průmysl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.