Sněmovna v pátek pokračovala v závěrečném kole projednávání celkové novely služebního zákona. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil, že se v pondělí večer sejdou zástupci všech stran, diskutovat budou o kompromisních úpravách novely.  

Pravicová opozice vznesla již dříve čtyři požadavky, mimo jiné na zrušení generálního ředitelství státní služby. "Jsme připraveni mluvit o konkrétních parametrech novely, ne o principech. K diskusi je třeba délka funkčního období úředníků a podmínky vstupu do systému státní správy," vzkázal předseda vlády.

Poslanci se znovu sejdou v pátek dopoledne. "Nejpozději do přelomu srpna a září se musíme dohodnout. Novelu musí schválit ještě Senát a podepsat premiér, než vstoupí v platnost. A my potřebujeme čas, abychom mohli jmenovat generálního ředitele státní služby nebo vypsat výběrové řízení na státní tajemníky," zdůraznil ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.