Kdyby si studenti ekonomických vysokých škol mohli vybrat, pro koho z takzvané „velké čtyřky“ auditorských firem by chtěli pracovat, šli by do KPMG. Právě KMPG vyhrála pomyslný žebříček nejvíce žádaných auditorských firem mezi českými studenty ekonomie.

Hned za ní se umístila EY, dále Deloitte a na čtvrtém místě PwC. KPMG láká každého desátého budoucího ekonoma, zatímco nejznámějším zaměstnavatelem z této čtveřice je mezi vysokoškoláky společnost EY, o které slyšelo 68 procent z nich.

Vyplývá to z průzkumu švédské společnosti Universum ve spolupráci se skupinou Studenta Media, který se v Česku uskutečnil mezi 3 143 studenty ekonomických oborů z 39 vysokých škol. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.