Rozhodování v kauze Diag Human se ukazuje být jako velmi lukrativní práce. I když jak pro koho. Trojice arbitrů odvolacího senátu, Petr Kužel, Milan Kindl a Jiří Schwarz, která na konci července po roce a čtvrt působení rozhodla ve prospěch České republiky, má získat celkem 18,5 milionu korun.

Její předchůdci, kteří v roce 2008 rozhodli ve prospěch Diagu Human, si přitom za 12 let práce rozdělili dohromady jen 500 tisíc korun. Tuto částku jim stanovila už v roce 1996 smlouva o rozhodčím řízení mezi státem a Diagem Human. Ta také určuje, že o odměnu rozhodců se mají obě strany podělit rovným dílem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.