V Praze by se od října neměly stavět žádné další podchody ani nadchody. Podle nových stavebních předpisů budou v hlavním městě místo nich přibývat hlavně klasické přechody pro chodce.

Jde o součást nových pravidel pro všechny stavby v Praze. Radní je schválili v červenci a primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) je dokonce označil za "revoluční počin", který hlavní město po 15 letech výrazně změní. Předpisy upravují například výšku budov v hlavním městě nebo zakazují budování nových billboardů.

Podchody by měly z Prahy "zmizet" kvůli bezpečnosti a také kvůli tomu, že jsou nefunkční. Podle důvodové zprávy se jim lidé na mnoha místech stejně vyhýbali a raději přebíhali silnice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.