Google vymazal ze svého vyhledávače link odkazující k článku na internetové encyklopedii Wikipedie. Pro britský deník The Guardian o tom promluvil jeden ze zakladatelů Wikipedie Jimmy Wales. Světově nejpoužívanější vyhledávač tak na konkrétní dotaz nezobrazí odpovídající výsledek vedoucí k obsahu šestého nejnavštěvovanějšího webu.

Odstranění výsledku vychází z květnového rozhodnutí Evropského soudního dvora. V přelomovém případě soud uznal, že jednotlivci mají právo žádat vyhledávače o zrušení odkazů vztahujících se k jejich jménu v irelevantní nebo zastaralé souvislosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.