Ministerstvo zdravotnictví řízené Svatoplukem Němečkem (ČSSD) připomíná stroj na předvolební sliby. Stihlo už vyřídit hlavní taháky sociální demokracie: Brzy skončí poplatky u lékaře i za recepty, platit se bude jen na pohotovosti. Navíc od příštího roku se počítá s nižším DPH u léků, a tudíž s jejich zlevňováním.

Ostatně hesla v duchu "zdraví zaplatí stát" pomohla vyhrát sociálním demokratům i ANO volby.

Ale teď je Němeček pod velkým tlakem. Musí vymyslet, jak ordinacím doplatit propad příjmů ze zrušených poplatků. Zvýší se sice platby za pojištěnce a do zdravotnictví půjde příští rok o 4 miliardy více než letos, ale ani to asi nebude stačit. České výdaje na zdravotnictví jsou vzhledem k HDP jedny z nejnižších v Evropě.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.