Na výběru sociálnědemokratických kandidátů do voleb se napříště mají podílet všichni straníci, a nikoliv jen špičky strany. Zároveň pak na kandidátkách pro krajské a sněmovní volby musí být zastoupeno minimálně 40 procent žen.

O chystaných změnách rozhodla strana ve vnitrostranickém referendu. Referendum, jehož výsledky ČSSD ve středu zveřejnila, je závazné a strana podle něj v příštím roce změní své stanovy. Bude také usilovat o omezení případné kumulace funkcí.

Podle předsedy strany a premiéra Bohuslava Sobotky je referendum důkazem toho, že ČSSD je živoucím organismem a moderní stranou. Sobotka vyjádřil radost jak z vysoké účasti na hlasování, tak i z jeho celkového výsledku. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.