Ministr pro lidská práva, legislativu a rovné příležitosti  Jiří Dienstbier (ČSSD) oznámil, že se nebude účastnit dalších prací na připravovaném služebním zákoně.

Kvůli dohodě mezi vládou a opozicí totiž podle něj nebude dostatečně odpolitizována státní správa, za což není ochoten převzít odpovědnost.

Ministr také požádá kabinet, aby ho zbavil pověření vyjednávat ve věci s Evropskou unií. Jak sdělil ve čtvrtek, není schopen zaručit, že zákon splní podmínky EU pro čerpání evropských fondů. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je to, že Dienstbier nebude na zákonu dále pracovat logické.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.