Parlamentní obstrukce mohou ohrozit i snahy o zlepšení exportu českých firem. Půtky koalice a opozice kvůli služebnímu zákonu znemožnily plánovaný výjezd parlamentní delegace do země, kam čeští politici už řadu let nejezdí - do Íránu.

Pod vedením místopředsedy sněmovny Vojtěchem Filipem (KSČM) měla do Teheránu dorazit před týdnem. Ovšem kvůli protahovaným jednáním byla plánovaná cesta zrušena.

"Nabídku jsem měl, ale v téhle situaci jsem ji nemohl využít. Jednak kvůli situaci ve sněmovně, jednak kvůli úterní uzávěrce odevzdávání kandidátních listin," řekl ve čtvrtek HN Filip.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.