Za pražskými úředníky poslední dva roky chodí zástupci firem a nabízejí jim alternativy ke kartě Opencard. Kromě technologických firem o zakázku stojí i společnosti Mastercard a Visa. Pravidelně se už dokonce schází pracovní skupina a magistrát mezitím dostává od zájemců konkrétní nabídky. 

Smlouva Prahy s firmou Emoney Services (EMS) na provoz karet Opencard přestala platit v dubnu. Od té doby se ale situace nijak neposunula – prokládají ji jen prohlášení, že se obě strany dohodly nebo že se pokusí dohodnout. A výběrové řízení, které by stávající řešení postavilo proti nabídkám konkurence, nepřichází.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.