Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) patří k nejproblematičtějším členům vlády. A je také prvním a zatím jediným členem vlády, který byl takzvaně "na odstřel". Premiér Bohuslav Sobotka s ní byl otevřeně nespokojený a dal jí dokonce "poslední šanci".

Válková totiž namísto slibovaných reforem řešila hlavně osobní spory s náměstky a personálie. A to ne zrovna tím nejcitlivějším způsobem.

Už v únoru musela ministryně vysvětlovat premiérovi, proč zahájila řízení o odvolání ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala. Ten nakonec skončil, proti svému odvolání podal rozklad. 

Premiér si k sobě Válkovou pozval i kvůli ministerské "dívčí válce". Ženské duo Helena Válková a její náměstkyně Hana Marvanová na začátku vzbuzovalo velké očekávání. Už v květnu se ale ukázalo, že mají mezi sebou spory. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.