Po majiteli Agrofertu Andreji Babišovi se do politiky hlásí několik dalších úspěšných podnikatelů. Místo do zastupitelstev nebo do sněmovny ale míří především do Senátu. Podle politologů můžou být úspěšní. 

Vedle šéfa loterijního holdingu Synot Ivo Valenty chce uspět například majitel společnosti Juta a podnikatel roku 2013 Jiří Hlavatý, zakladatel firmy Moira, vyrábějící funkční prádlo, Mario Vlček nebo Pavel Bartoš, předseda představenstva Fite, a Josef Fučík, jednatel společnosti Elpe.

Hlavatý, Fučík i Vlček zastupují hnutí ANO, Bartoš občanské demokraty a Valenta kandiduje za Stranu soukromníků České republiky.

"Trend je viditelný, a to nejenom ve volbách do senátu, ale také v lokálních komunálních volbách, kde se více podnikatelů snaží dostat na radnice, byť jde o podnikatele místní, takže to není tolik nápadné," míní politolog Milan Znoj. 

V centrální politice se podnikatelé podle něj snaží uspět, aby byli blíže politické moci, byť jim k tomu Senát příliš příležitostí nedává. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.