Ústečtí celníci vydražili téměř 290 tisíc litrů lihu z utajeného skladu z Hájí na Teplicku. Přihlásil se o ně jediný zájemce, který zaplatil vyvolávací cenu zhruba tři miliony korun.

Šlo o poslední líh, který celníci zabavili při rozkrývání metanolové kauzy. Dražba trvala přibližně patnáct minut. 

Zabavený líh je velmi kvalitní, lihovitost má 94,6 promile. Celé množství se dražilo najednou, získat ho nemohl ale jen tak někdo.

"Účastníkem dražby mohou být pouze provozovatelé daňových skladů pro komoditu líh podle zákona o spotřební dani a současně musí být tito provozovatelé i držiteli koncese dle zákona o lihu," uvedl mluvčí Celní správy pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.