Hodnota veřejných zakázek zadaných během prvního pololetí letošního roku meziročně vzrostla o 43,4 procenta. Jejich celková hodnota tak činila 191,7 miliardy korun.

O celou pětinu (20,1 procenta) vzrostla i hodnota vyhlášených výběrových řízení. Vyplývá to z analýzy zpracované společností CEEC Research na základě dat uveřejněných koncem června ve Věstníku veřejných zakázek.

Vývoj výrazně ovlivnily tři velké zakázky společnosti Čepro v celkové hodnotě 88,4 miliardy korun. Pokud by tyto zakázky ze statistiky vypadly, objem veřejných zakázek by reálně vzrostl jen o 6,7 procenta. V prvním pololetí veřejné instituce zadaly celkem 5960 zakázek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.