Trať z Prahy do Košic si získává stále větší pozornost českých vlakových dopravců. Od prosince plánují na východ Slovenska jezdit Leo Express, České dráhy i RegioJet.

Posledně jmenovaná společnost bude z Prahy přes Žilinu do Košic vyrážet jednou denně, a to brzy ráno. Vlak se pak bude vracet po poledni.

Už je také jisté, že RegioJet začne každý den vozit cestující i z Prahy do Martina, který leží v severní části Slovenska.

A žlutý dopravce zavede od prosince ještě jedno nové spojení. Vlaky budou denně jezdit i mezi Bratislavou a Košicemi. "Z Bratislavy bude vlak vyrážet v 5.50, 11.50 a 17.50. Z Košic v 5.17, 11.17 a 17.17," řekla serveru IHNED.cz mluvčí RegioJetu Petra Nováková.

Celá jízda zabere pět hodin a vlak, který bude mít dokonce deset vagonů včetně dětského oddílu, na ní zastaví celkem dvanáctkrát. Dopravce si naplánoval stanice v Bratislavě, Trnavě, Trenčíně, Považské Bystrici, Žilině, Vrútkách, Ružomberku, Liptovském Mikuláši, Štrbě, Popradu-Tatrách, Kysaku a Košicích.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.