V Česku momentálně ve volném čase pomáhá odhadem milion dobrovolníků, stát jich ale oficiálně dokáže rozeznat jen patnáct až dvacet tisíc. Dobrovolnický status mají totiž pouze lidé, kteří nabídli své služby organizaci akreditované u ministerstva vnitra.

ČSSD si nyní dala za cíl pokrýt v novém zákoně celé spektrum dobrovolnictví a navíc pomáhající osvobodit od daně z příjmů. Dobrovolníci sice nedostávají za pomoc mzdu, občas jim však organizace hradí výdaje na stravu či cestu. "Když to (dobrovolnické organizace) hradí, měl by to dobrovolník danit, což je nesmyslné, absurdní, a my chceme, abychom i tuto věc změnili," uvedla místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.