Členové týmu Kobra tentokrát zasáhli ještě dříve, než došlo k trestnému činu. Obchodníkům s pohonnými hmotami zamezili v daňovém podvodu se škodou přibližně 650 milionů korun.

Společnost vznikla na konci loňského roku a z Německa přivážela do České republiky pohonné hmoty. Jen za několik měsíců dosáhla podle Jiřího Žežulky, zástupce generálního ředitele Generálního finančního ředitelství, obratu 2,6 miliardy korun.

Samotná firma ale neměla téměř žádný majetek. Hmoty nakupovala bez daně, při prodeji už odběratelé daň platili. Tyto peníze ale obchodníci místo zaplacení daní používali při dalších obchodech. Další peníze si půjčovali. "Nemohli jsme ani dohledat majetkovou strukturu společností, které jim půjčovaly," uvedl Žežulka s tím, že šlo zřejmě o záměr.  

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.