Kromě kontroverzní humanitární pomoci z Ruska plynou na Ukrajinu pomoc a peníze i z České republiky. Jednou z tuzemských humanitárních organizací, které pomáhají ukrajinským uprchlíkům, je Člověk v tísni.

Na Ukrajinu vyslala dva pracovníky, kteří distribuují humanitární pomoc v Doněcku a Luhansku. Pomoc pro Ukrajinu má na starosti Ondřej Nádvorník.

"Orientujeme se na pomoc východní Ukrajině. Kromě zajišťování aktuálních potřeb máme v plánu přispívat na opravy poničených domů, do kterých se vracejí jejich majitelé. Potřebují v nich přežít zimu," říká Nádvorník.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.