Při posledních senátních volbách ve Znojmě v roce 2008 zvítězila komunistická kandidátka Marta Bayerová (KSČM). Získala 69 procent hlasů, kdežto její protikandidát Petr Nezveda z ODS, tehdejší starosta Znojma, jen necelých 31 procent.

V tomto i dalších krajích, kde má pravice malou podporu voličů, se nyní TOP 09 a ODS dohodly, že postaví pouze jednoho kandidáta, aby se hlasy netříštily, a měly tak větší šanci uspět.

Proti Bayerové se tak, kromě tří jiných, postaví lékař Karel Podzimek za ODS. TOP 09 kandidáta mít nebude, Podzimkovi vyjádří podporu až ve chvíli, kdy postoupí do dalšího kola. Na oplátku občanští demokraté podpoří jejich úspěšné kandidáty v jiných obvodech.

Z celkových 27 obvodů bude při podzimních volbách devět, kde bude mít zástupce jen jedna nebo druhá strana. Poměr je ale dost nevyvážený, protože ODS nenasadí pouze tři kandidáty, TOP 09 šest.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.