Neustále se zvyšujícího počtu seniorů starších sta let se české zdravotní pojišťovny nemusejí obávat. Nově zveřejněná zpráva Všeobecné zdravotní pojišťovny totiž ukazuje, že století lidé využívají lékařských služeb v průměru méně než pacienti o třicet let mladší.

Zatímco průměrný stoletý Čech stál pojišťovnu v roce 2013 něco přes 37 tisíc korun, na léčbu pacientů mezi 85 a 99 lety musel ústav vynaložit o 14 tisíc korun více.

Podle zjištění pojišťovny stojí za relativně nízkými výdaji na léčbu stoletých seniorů především jejich mimořádně dobré zdravotní dispozice, díky kterým se primárně dožili takto vysokého věku.

Pokles léčebných výdajů však může být způsoben i tím, že mnoho lidí z nejstarší věkové skupiny zkrátka své nemoci považuje za něco zcela přirozeného a nevyhnutelného, a lékaře proto tolik nevyhledává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.