Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) se po sedmi letech rozhodla přezkoumat, jak krajské úřady a ministerstva zaměstnávají zdravotně postižené.

Výsledek? Ze čtrnácti krajů včetně Prahy odpověděly jen tři. Ministerstva odpověděla až na jedno všechna, ale část údajů si nechala pro sebe. Z neúplných dat NRZP se ukazuje, že státní úřady zaměstnávají minimum zdravotně postižených. A platí za to pokuty.

Podle zákona č. 435/2004 Sb. musí totiž každý zaměstnavatel s více než pětadvaceti pracovníky dát práci i jednomu zdravotně postiženému. Nebo místo toho odebírat zboží a služby od firem s alespoň polovinou handicapovaných zaměstnanců. Nebo zaplatit sankce.

Z neúplných dat NRZP jasně vyplývá jen to, že zatímco v roce 2007 všechna ministerstva odvedla státu sankce ve výši 1,1 milionu korun, za rok 2013 zaplatila téměř 19 milionů.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu svým přátelům
  • Přístup do on-line archivu od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek?
Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.