Praha koupí od firmy eMoneyServices (EMS) téměř 300 tisíc licencí ke kartě opencard. Sporný nákup, o kterém město a vlastník jednali několik týdnů, v úterý po několika hodinách schválila rada města. Jde o obchod za zhruba 22,5 milionu. Řada otázek kolem karty opencard, která slouží především jako tramvajenka, stále není dořešena.

EMS tvrdí, že Praha užívala licence ke zhruba čtvrt milionu karet nelegálně. Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) to ale je běžné, že si město vždy licence dokupovalo zpětně. Karta opencard Prahu stála 1,35 miliardy korun. Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících.

Vedení města a EMS vedou ohledně dalšího fungování opencard už několik týdnů ostré debaty. Před několika dny ale podepsaly memorandum. Dohodly se na obchodu týkajícím se licencí a na dalším jednání ohledně práv k projektu opencard. V tomto týdnu by podle informací ČTK měla jednání pokračovat.

V případu už nicméně padlo několik žalob. Na soud se obrátil dopravní podnik. Žalobu podala i EMS, která tvrdí, že jí Praha dluží za služby z minulosti. Primátor se nedávno zmínil o možnosti arbitráže.

Související