Tři měsíce zbývají do startu jedné z největších a nejsledovanějších IT zakázek. Ministerstvo práce začne v říjnu hledat firmu, která mu dodá systém na výplatu sociálních dávek. Je to právě ten systém, který se před dvěma lety snažil přepracovat ministr Jaromír Drábek z TOP 09. Následky jsou dobře známé: policejní vyšetřování, kolabující úřady práce a Drábkův konec v politice.

Výplatu dávek od letoška dočasně zajišťuje společnost OKsystem, k níž se ministerstvo muselo vrátit po nepovedeném Drábkově experimentu. Tým ministryně Michaely Marksové Tominové (ČSSD) se teď rozhodl vypsat otevřenou soutěž, přestože uvažoval i o tom, že by stát mohl celou firmu OKsystem koupit. A že by pak přes ni, její programy
a experty, systém provozoval sám. „Bylo to ale jen jedno z mnoha řešení,“ řekl ředitel ministerského úseku informatiky Robert Baxa.

Na papíře bude mít zakázka hodnotu 1,8 miliardy, vedení ministerstva ale předpokládá, že v soutěži cenu výrazně srazí. Podobně jako jsou – podle šéfa IT Baxy – podobné systémy levnější v Německu nebo v Rakousku. „Zkušenosti ze zahraničí nám ukázaly, že tam mají náklady výrazně nižší,“ dodal Baxa.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.