Podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) je prvotním cílem vlády maximální udržení obchodu s Ruskem. Až na druhém místě je snaha o diverzifikaci obchodu a hledání nových odbytišť pro Ruskem sankcionované produkty.

"Jsme připraveni podpořit podnikatelské svazy a firmy v jejich snaze hledat další trhy," uvedl Mládek. Zároveň dodal, že na čtvrtečním jednání s podnikateli zástupci vlády probrali konkrétní příklady potenciálních trhů.

Co se týče potravinářského průmyslu, perspektivním trhem by podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka mohla být například Saúdská Arábie nebo Spojené arabské emiráty. Další možností jsou balkánské státy, jako je Srbsko či Bosna a Hercegovina.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.