Zelení se odvolají proti nepravomocnému rozsudku pražského městského soudu. Ten rozhodl, že strana musí textaři skupiny Katapult Ladislavu Vostárkovi zaplatit půl milionu korun za užití sloganu "A co děti? Mají si kde hrát?" v kampani v roce 2010.

Straně ale přijde taková pokuta nepřiměřená. "Zelení patří mezi menší politické strany, takže v případě pravomocnosti rozsudku by pochopitelně byla částka 500 tisíc z našeho rozpočtu, na kterém se podílí zejména naši členové, drobní dárci a podporovatelé, citelná," řekl serveru IHNED.cz místopředseda zelených Tomáš Průša.

Půl milionu strana platí například za celoroční pronájem svého sídla. Částka také odpovídá tomu, co zelení ročně získají z členských příspěvků, nebo tomu, co během 12 měsíců dostanou od pravidelných dárců, kteří přispívají drobnějšími částkami.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.