Na Čínském investičním fóru, které se uskuteční příští týden v Praze, vystoupí čínský vicepremiér Čang Kao-li. Jde zatím o nejvýše postaveného představitele Číny, který kdy navštívil Českou republiku. Fóra se zúčastní i zástupci velkých čínských firem a mělo by pomoci rozvoji vzájemného obchodu.

Čang Kao-li je po čínském prezidentovi a premiérovi nejmocnějším mužem v Číně a má na starosti zejména oblast ekonomiky a financí. Patří údajně mezi nejbližší spolupracovníky a rádce prezidenta Si Ťin-pchinga.

Peking tím chce ukázat, jakou důležitost přikládá ekonomické spolupráci se zeměmi střední a východní Evropy. A čeští podnikatelé doufají, že jim to pomůže zvýšit odbyt jejich zboží a najít nové čínské partnery.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.