Kvůli hrozbě eboly nyní infekční klinika Nemocnice Na Bulovce trénuje postup přijetí pacienta každý týden. Normálně je to jednou za měsíc. Prostory ale podle nemocnice ani hlavního hygienika kapacitně nestačí.

Nový pavilon s 12 lůžky zhruba za 80 milionů korun by měl stát vedle současné infekční kliniky v areálu nemocnice. Jeho výstavbu prozatím brzdí problémy s pozemky. Pokud vše půjde dobře, mohlo by být hotovo za dva roky.

Ministerstvo zdravotnictví dá na stavbu 65 milionů korun, zbytek poskytne nemocnice. Podle ředitelky nemocnice Andrey Vrbovské by měl roční provoz zařízení přijít zhruba na 15 milionů korun. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.