Zatímco ještě v březnu sledovalo Události na kanálech ČT v průměru 927 tisíc diváků a Zprávy na Primě 778 tisíc lidí, tak poté, co Česká televize v dubnu změnila podobu své relace, ji začala komerční stanice v počtu diváků porážet.

V květnu ČT vedla už jen o 29 tisíc diváků. Zlom přišel v červnu, kdy si Zprávy Primy zapínalo průměrně 613 tisíc lidí, zatímco na Události se jich dívalo 591 tisíc. A stejně tak Prima zvítězila i v červenci. Mít větší sledovanost než Česká televize se jí přitom dařilo naposledy v roce 2012.

"Výsledky ukazují, že styl zpravodajství, který divákům nabízíme, si i přes vysokou konkurenci nachází své místo," řekla serveru IHNED.cz šéfka zpravodajství Primy Jitka Obzinová.

V srpnu se však České televizi opět dařilo. Ze statistik vyplývá, že zatímco Události si pustilo průměrně 746 tisíc lidí, Zprávy na Primě 687 tisíc. Události v srpnu dosahují podílu na sledovanosti 28 procent, Zprávy Primy 27 procent.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.