Množství případů neoprávněného odběru plynu vzrostlo v České republice v letech 2012 až 2013 o 200 procent. Zatímco v roce 2012 jich bylo 1478, o rok později již 4443. Uvedl to Miloslav Zaur, jednatel distribuční společnost RWE GasNet. Ta v Česku spravuje distribuční sítě v celé republice kromě jihu Čech a Prahy, spadá pod ní 64 tisíc kilometrů distribuční plynárenské sítě a 2,3 milionu odběrných míst.

Nejrazantnější nárůst nezákonných odběrů zaznamenala firma v Ústeckém kraji, hlavně v obcích Teplice, Duchcov, Varnsdorf či Bílina. Zatímco v druhém nejhorším, Jihomoravském kraji, zaznamenala firma při kontrolách 293 neoprávněných odběrů, na severu Čech to bylo 3048.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.