Pozoruhodnou kariéru má za sebou v pouhých 34 letech Jakub Hodinář. Současný ředitel sekce průmyslové spolupráce ministerstva obrany začínal před devíti lety na Úřadu vlády ještě na sklonku úřadování premiéra Jiřího Paroubka jako řadový referent. Za vlád Mirka Topolánka už mladý úředník obsazoval nejvyšší funkce.

Jeho vzestup nejprve kopíroval cestu bývalého místopředsedy ODS Petra Gandaloviče. Hodinář, sám občanský demokrat ze středočeské organizace bývalého šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře, šel s Gandalovičem už na ministerstvo pro místní rozvoj.

První Topolánkova vláda přežívala v demisi necelý půlrok, v té druhé už Gandalovič obsadil post ministra zemědělství. A Hodinář ho následoval. Na agrárním resortu působil jako tajemník ministra či zástupce ředitele Gandalovičových poradců. Ve funkci vydržel až do pádu Topolánkovy vlády.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.