Pokud v České republice začne platit zákaz kouření, bude platit pro všechny restaurace včetně čajoven. Podniky, do kterých chodí lidé především za vodními dýmkám, kvůli tomu sepisují petici a snaží se o výjimku. Sesbíráno mají už deset tisíc podpisů.

Podle autorů petice je v Česku téměř pět set čajoven, které zaměstnávají tisíce lidí. Přesný počet zařízení se ale zjistit nedá. Zákaz kouření by podle nich ve většině případů znamenal likvidaci. Ministerstvo zdravotnictví ale žádnou výjimku neplánuje.

"Pro restauraci, hospodu či kavárnu nepředstavuje zákaz kouření přímé ohrožení příjmů. Vodní dýmky jsou ovšem jednou z nejdůležitějších částí příjmů většiny čajoven, které investovaly do dýmek, tabáků a dalšího příslušenství nemalé prostředky," argumentuje Jindřich Cinka, organizátor petice a majitel čajovny v Brně. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.