Akciová společnost je společnost, jejíž základní kapitál je rozvržen na určitý počet akcií. Její založení je s ohledem na nutnost vložit do jejího základního kapitálu minimálně dva miliony korun, respektive 80 tisíc eur finančně mnohem náročnější než založení společnosti s ručením omezeným. Akciové společnosti však bývají většinou zakládány, pokud mají akcionáři větší podnikatelské cíle, což už samo o sobě předpokládá vyšší investici.

Nové soukromé právo umožňuje, aby akciovou společnost založila i jen jedna fyzická osoba-občan. Původní obchodní zákoník to neumožňoval, a proto se stávalo, že byl tento zákaz různými způsoby obcházen. Požadavek to byl poněkud zvláštní, protože obchodní zákoník sice stanovil, že jediným zakladatelem akciové společnosti může být pouze právnická osoba, ale následné soustředění všech akcií v rukou fyzické osoby mu nijak nevadilo. Nyní mohou být tedy zakladatelem akciové společnosti jak fyzické, tak právnické osoby a postačí, pokud to bude právě i jen ta jedna fyzická osoba.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.