O Zemanově cestě se mluvilo už od jara, ale pozvání z čínské strany bylo dlouho formulováno velmi neurčitě – chybělo přesné datum. Teprve návštěva Čang Kao-lina, prvního vicepremiéra čínské vlády, přinesla obrat a byl stanoven konec října.

V příštím roce by naopak mohl Českou republiku navštívit čínský premiér Li Kche-čchiang. Naposledy byl v ČR čínský premiér v roce 2005.

Česko-čínské vztahy byly dlouho na bodu mrazu, čínským představitelům se zejména nelíbilo, že čeští politici, byť neoficiálně, přijímali tibetského duchovního vůdce dalajlamu, který žije v indickém exilu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.