Na odvodech z loterií a dalších her přichází stát každý rok o 600 milionů korun. Uvádí to zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu. Státní dozor navíc podle kontrolorů zcela selhává.

Roční příjmy z odvodů za loterie se mezi roky 2010 až 2013 pohybovaly od 5,4 do 8,3 miliardy korun.

Jednou z příčin výpadku příjmů je nevyhovující právní úprava a technické standardy ministerstva financí pro provozování loterií na internetu. Právě tam podle NKÚ podniká řada společností nelegálně, a neodvádí tak ze svých zisků odvody.

"Veřejné rozpočty tak ročně přicházejí podle propočtů NKÚ asi o 600 milionů korun," stojí ve zprávě s tím, že ministerstvo financí ani finanční úřady dosud nikoho za takovéto nelegální podnikání nepostihly.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.