Sestry jako manažerky, to je jeden z kroků, které zavedl bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek v boskovické nemocnici. Julínka oslovil před rokem nový management, který převzal vedení ztrátové nemocnice a udělal první úsporná opatření.

"Mám pod sebou všechno: techniku, pojišťovny, mzdy…" vypočítává Julínek. Nemocnice v době jeho nástupu hovořila o krizovém managementu. "Nebylo to daleko od pravdy. Nemocnici hrozil propad více než dvacet milionů korun," říká Julínek.

Rok od Julínkova nástupu se však nemocnice každý měsíc pohybuje v plusu, za prvních sedm měsíců tohoto roku to bylo asi patnáct milionů. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.