Premiér Sobotka má pravdu, když říká, že sankce proti Rusku nyní nemají žádný dopad, souhlasí Petr Kratochvíl, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, vystupování Česka navenek je ale špatné. 

Podle Kratochvíla Sobotkova slova pouze potvrzují stereotypy o České republice, která upřednostňuje domácí politiku před zahraniční. 

"Svoje kroky v rusko-ukrajinském konfliktu odvozujeme od domácích žabomyších válek, a to je obrovská chyba. Vidíme například obrovský rozdíl mezi Českou republikou a Polskem, které v této oblasti dokáže reagovat mnohem strategičtěji," komentoval Kratochvíl, který se orientuje mimo jiné na zahraniční politiku a politické vztahy v postsovětském prostoru.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.