Vědci z univerzity v Edinburghu mají za sebou dílčí úspěch, který by mohl v budoucnu pomoci lidem s oslabenou imunitou. A s týmem spolupracují také Češi – na výzkumu se totiž podílí i firma Nanopharma ze skupiny Sindat podnikatele a předsedy Asociace malých a středních podniků Karla Havlíčka.

Britským vědcům se z přeprogramovaných buněk podařilo vypěstovat v živé myši brzlík. Ten je hlavním orgánem, ve kterém dozrávají bílé krvinky, a je tak důležitý pro imunitu.

Projekt nazvaný Thymistem zaštiťuje edinburská univerzita a pracuje na něm devět vědeckých týmů – z USA, Velké Británie, Španělska a právě i Česka. Jejich cílem je najít cestu, jak nahradit nebo regenerovat brzlík.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.