Český rozhlas spustil novou kampaň proti neplatičům koncesionářských poplatků, která míří na firmy a podnikající fyzické osoby.

ČRo si najal inkasní společnost Credit One. Ta patří mezi pět největších českých firem, které se zaměřují na vymáhání dluhů. A veřejnoprávnímu rozhlasu dodává údaje o podnikatelích, kteří mají přijímač.

"Naši terénní pracovníci navštěvují dlužníky jiných našich klientů. V rámci daného regionu zároveň chodí do provozoven, kde je předpoklad, že může hrát rádio. Pořizují protokoly o návštěvě a fotodokumentaci," popsal serveru IHNED.cz obchodní ředitel Credit One Radek Žákovský, jak firma údaje získává.

Data o podnikatelích pak dostává Český rozhlas, který si je porovnává se svými seznamy. U koho zjistí, že neplatí, toho v příštích týdnech osloví. "A to jak přes datové schránky, tak klasickým doporučeným dopisem," uvedla mluvčí veřejnoprávního rozhlasu Kateřina Moravcová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.