Obce na Vysočině se spojily proti stavbě vysokorychlostní železnice. Zatímco se kraj a ministerstvo dopravy snažily překonat jejich „odpor“ představením projektu v Jihlavě, soukromá firma Siemens byla velkorysejší.

Starosty vzala do Německa a rovnou jim ukázala, jak rychlé vlaky jezdí. A zavezla je do obcí, kde se potýkali se stejnými obavami jako oni. „Doplnilo nám to spoustu informací, které nám dosud chyběly, to by ale stoprocentně měl dělat stát,“ říká starosta Vyskytné u Jihlavy Petr Böhm. 

Cestu zorganizovalo občanské sdružení Centrum pro efektivní dopravu za pomoci právě Siemensu. Německý koncern patří mezi nejaktivnější propagátory rychlé železnice v Česku. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.