Pražská ČSSD chce pozdržet zavedení nových stavebních předpisů hlavního města. Ty by přitom měly platit už od začátku října. Magistrát tvrdí, že za snahou stojí provozovatelé billboardů.

Radní schválili nové stavební předpisy letos v červenci. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) je označil za revoluční počin, který hlavní město po patnácti letech výrazně změní.

Souhrn pravidel pro všechny stavby v Praze vrací do územního plánování pojem uliční a stavební čára, upravuje výšku budov nebo ruší výstavbu nových podchodů a nadchodů. Kromě toho také reguluje reklamu. Předpisy zakazují v zastavitelném území hlavního města stavby pro reklamu nad šest metrů čtverečních. V Praze by tak neměly přibývat žádné další billboardy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.